sobota, 2 maja 2020

Wspaniały mecz!!

No to kontynuujemy zabawę z ligą białoruską 😉. Dziś chciałbym opisać mecz z siódmej kolejki tych rozgrywek. Wybrałem spotkanie FC Mińsk vs Żodzino. Nie będę ukrywał skupiłem się na nim bo padło dużo goli 😊. Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie i nie zawiedliśmy się. Forma w ostatnich meczach pokazywała, że większe szanse ma Żołdzino mimo gry na wyjeździe (chociaż kurs na ich zwycięstwo był duży 😁). Goście od samego początku nie przestraszyli się gry na boisku przeciwnika i zaczęli atakować. Jednak w 6 minucie dostali ostrzeżenie, że nie mogą skupiać się tylko na ofensywie. Znakomite podanie z linii obrony otrzymał Anton Shramchenko, jednak jego strzał obronił bramkarz. Odpowiedź była natychmiastowa i skuteczna. Ładną i składną akcję gości wykończył Premudrov, który sprytnie wbiegł między obrońców i z zimną krwią pokonał golkipera. Znakomitym przeglądem pola popisał się Gabriel Ramos , który zaliczył asystę. W 12 minucie napastnik Mińska miał dobrą okazję do wyrównania. Po jego dograniu obrońca rywali Bordaczev prawie wbił piłkę do własnej bramki. W 32 minucie wspaniale w pole karne wbiegł Premudrov i wyłożył piłkę jak na tacy Ramosowi, jednak znakomitą interwencją popisał się bramkarz Leonov. Piłka po obronie wróciła pod nogi strzelca, który teraz nie zmarnował okazji i podał do dobrze ustawionego kolegi z zespołu. Gorbachik skutecznym strzałem po ziemi umieścił piłkę w bramce. W 36 minucie goście znów ukąsili rywala. Nikita Kaplenko wykonał kilkunastometrowe podanie za linię obrony. Bardzo dobrze na pozycję wybiegł Gorbachik, który przyjął piłkę, minął bramkarza i strzelił na pustą bramkę. Gospodarze wreszcie w 40 minucie odpowiedzieli na bramki przeciwnika. Yarotski podał futbolówkę do Khashchinskiyego, a ten strzałem po ziemi na dalszy słupek zdobył bramkę. Jednak ich radość była tylko chwilowa, bo już w doliczonym czasie pierwszej połowy Antilevski przejął źle wybitą piłkę i podał do Gorbachika. Napastnik bardzo dobrze dysponowany w tym spotkaniu minął obrońcę i uderzył z około 17 metrów znów umieszczając ją w bramce i zaliczając klasycznego hattricka. W drugiej połowie w 53 minucie kolejną bardzo składną akcję przeprowadzili gospodarze jednak kapitan Khachaturyan uderzył w słupek. W 83 minucie Khachaturyan z dziecinną łatwością minął rywala i podał do Lipe Veloso. Rezerwowy nie zmarnował okazji i strzelił bardzo ładnego gola zza pola karnego dobijając przeciwników. Wreszcie w 89 minucie gospodarze przeprowadzili ładną akcję. Khvashchinskiy otrzymał podanie w pole karne za linię obrony. Sprytnie podciął piłkę nad wybiegającym bramkarzem podając do napastnika. Rolovic umieścił piłkę głową w siatce. Pod koniec spotkania zespół Żodzino mógł jeszcze bardziej upokorzyć rywali jednak po skutecznym wymanewrowaniu obrońcy Lipe Veloso strzelił w poprzeczkę. Końcowy wynik spotkania to 2 - 5. Mecz był na świetnym poziomie, bardzo dobrze się go oglądało. Obie drużyny stworzyły wspaniałe widowisko z wieloma bramkami. Rywalizacja była na najwyższym poziomie. Nie żałuję czasu poświęconego na oglądanie 😉. Dla mnie wybór zawodnika jest oczywisty. To strzelec trzech goli Gorbachik, jednak cały zespół Żodzino zasługuje na duże brawa. Koncertowo rozpracowali i pokonali swoich przeciwników. To na dzisiaj koniec. A tak przy okazji trafiłem wynik meczu z tej kolejki. Jak chcecie zobaczyć jakiego zajrzyjcie do poprzedniego posta 😉.