sobota, 9 maja 2020

Spotkanie na szczycie!

Dzisiaj na pocz膮tku dobra nowina 馃槈. Do gry ju偶 nied艂ugo wraca liga niemiecka, wi臋c zajm臋 si臋 ni膮. Wreszcie 馃槉. A teraz jeszcze pom臋czymy si臋 馃槈 z lig膮 bia艂orusk膮. W pi膮tek odby艂o si臋 spotkanie pomi臋dzy Fk S艂uck a Eniergietykiem-BDU. Zapowiada艂o si臋 ciekawie bo mierzy艂y si臋 zespo艂y z g贸rnych rejon贸w tabeli. Go艣cie od samego pocz膮tku ruszyli do ataku. W 10 minucie dobr膮 okazj臋 zmarnowa艂  Jakhshibaev, minimalnie chybiaj膮c po strzale z rzutu wolnego. W 12 minucie zn贸w by艂o gro藕nie pod bramk膮 gospodarzy. Nosko wykona艂 d艂ugie podanie, natomiast Jakhshibaev niedok艂adnie przyj膮艂 pi艂k臋 w polu karnym i umo偶liwi艂 bramkarzowi skuteczn膮 interwencj臋. W 16 minucie wysi艂ki go艣ci zosta艂y nagrodzone. Tweh zagra艂 dok艂adnie do wbiegaj膮cego Noska, kt贸ry zosta艂 sfaulowany w polu karnym przez Kozlova. S臋dzia si臋 nie zawaha艂 i wskaza艂 na jedenasty metr od bramki. Rzut karny skutecznie na bramk臋 zamieni艂 Jakhshibaev. W 25 minucie wreszcie odpowiedzieli pi艂karze Fk S艂uck. Po zamieszaniu w polu karnym szanse mia艂 Gafar jednak jego strza艂 zosta艂 zablokowany przez obro艅c臋. Niestety go艣cie byli bardziej skuteczni. W 27 minucie Mawatu do艣rodkowa艂 w pole karne do wbiegaj膮cego napastnika, kt贸ry by艂 faulowany przez Trubil臋. S臋dzia zn贸w wskaza艂 na jedenasty metr od bramki. I po raz drugi Jakhshibaev  zamieni艂 karnego na bramk臋 podwy偶szaj膮c prowadzenie. Ale trzeba doda膰, 偶e bramkarz by艂 blisko dobrej interwencji. W 35 minucie gospodarze pr贸bowali z艂apa膰 kontakt z rywalem. Trubila odda艂 mocny strza艂 zza pola karnego, kt贸ry niestety minimalnie przelecia艂 nad poprzeczk膮. W 41 minucie gospodarze zdobyli bramk臋 kontaktow膮. Do niepilnowanego w polu karnym Umara, Chebotaev zgra艂 pi艂k臋 po do艣rodkowaniu kolegi. Napastnik z bliskiej odleg艂o艣ci umie艣ci艂 pi艂k臋 w siatce.
Ju偶 na samym pocz膮tku drugiej po艂owy Eniergietyk-BDU m贸g艂 podwy偶szy膰 prowadzenie. Nosko poda艂 do rezerwowego Bakicia. Ten pi臋knie przyj膮艂 pi艂k臋 i wyszed艂 na czyst膮 pozycj臋. Jednak jego strza艂 obroni艂 golkiper. W 54 minucie odpowied藕 Fk S艂uck. Salou odda艂 gr贸藕ny strza艂 po ziemi jednak pi艂ka min臋艂a bramk臋. Rywale nie pozostali d艂u偶ni. Znakomit膮 okazj臋 mia艂 Jakhshibaev. Odebra艂 pi艂k臋 Obrazovovi blisko pola karnego, 艂atwo min膮艂 wychodz膮cego Pankratova jednak chybi艂 uderzaj膮c tylko w boczn膮 siatk臋. Mieli艣my niez艂膮 wymian臋 cios贸w. Tym razem gospodarze stworzyli gro藕n膮 sytuacj臋. Pi艂k臋 z rzutu r贸偶nego dogra艂 Salou, a Umar wygra艂 walk臋 o pozycj臋 i uderzy艂 pi艂k臋 g艂ow膮. Na ich nieszcz臋艣cie Lesko zn贸w by艂 na posterunku. W 71 minucie Musahagian otrzyma艂 drug膮 偶贸艂t膮 kartk臋 i w efekcie musia艂 opu艣ci膰 boisko. Go艣cie cofn臋li si臋 i chcieli za wszelk膮 cen臋 dotrzyma膰 jednobramkow膮 przewag臋. Natomiast Fk S艂uck stara艂 si臋 odrobi膰 straty. W 82 minucie po do艣rodkowaniu Koanda uderzy艂 wysoko ponad bramk膮. Gospodarze tak skupili si臋 na atakach, 偶e zapomnieli o defensywie.  W 88 minucie znakomit膮 okazj臋 po kontrze mia艂 Jakhshibaev. Bieg艂 z pi艂k膮 prawie p贸艂 boiska. By艂 sam na sam z bramkarzem lecz uderzy艂 fatalnie prosto w wychodz膮cego z bramki golkipera. W odpowiedzi z woleja strzela艂 Serdyuk.  Niestety pi艂ka mija bramk臋 o centymetry. Gospodarze nie poddawali si臋. Chwil臋 p贸偶niej po do艣rodkowaniu z rzutu r贸偶nego szans臋 mia艂 Koanda, lecz zn贸w chybi艂. Mimo stara艅 nie uda艂o si臋 strzeli膰 wyr贸wnuj膮cej bramki. Ostateczny wynik to zwyci臋stwo Eniergietyka-BDU 1 - 2. Mecz przyni贸s艂 du偶o ciekawych akcji, celnych strza艂贸w i pi臋knych parad bramkarzy. Na brak emocji nie mogli艣my narzeka膰. Po tym spotkaniu Eniergietyk-BDU wskoczy艂 na trzeci膮 lokat臋 i traci tylko jeden punkt do prowadz膮cego jeszcze Fk S艂uck, kt贸ry po serii trzech zwyci臋stw musia艂 uzna膰 wy偶szo艣膰 rywali. Moim zdaniem najlepszy na boisku by艂 strzelec dw贸ch bramek Jakhshibaev. Noe tylko za gole 馃槈 ale te偶 za umiej臋tno艣膰 wypracowania sobie dobrych sytuacji strzeleckich. Gdyby nie skuteczno艣膰 pewnie zaliczy艂 by hat-tricka 馃槈. Na koniec chcia艂bym si臋 pochwali膰. Trafi艂em dok艂adny wynik w tej kolejce spotka艅. Jak chcecie zobaczy膰 jaki zajrzyjcie do poprzedniego posta 馃槉. A i przypominam nied艂ugo wraca liga niemiecka馃槈 wi臋c skupi臋 si臋 na meczach w tych rozgrywkach.